NA TÁBOR! 

 

...a kam že to vlastně jedu?

My jsme tábor přírodní. Tábor s kadibudkami, u lesa, se studeným potokem, kde si děti staví hráze, ale také se sprchami, kde je skoro pořád teplá voda. Tábor, kde topíme v kamnech a nebo se zahřejeme v sauně či při práci a hrách. Tábor, kde se jí venku na karimatkách a jí se po vegetariánsku (a nebojte, náš kuchař to fakt umí vařit :). Tábor, kde se spí v dřevěných chatkách, ale bydlí se spíš tak nějak venku. 
 
Podrobnější informace o táboře a sdružení Ekojóga naleznete zde na stránkách v sekci Všeobecné
 

  

Léto s dětmi

 

Letní tábor pro rodiny,

které si to chtějí společně užít :-)

a i pro single účastníky :-)

 

Zveme vás na letní pobyt v krásné přírodě Jeseníků,

kde si odpočinete, načerpáte energii

a potkáte podobně naladěné lidi.

 

           2.8. – 16. 8. 2020 (7 nebo 14 dní)

 

Bohatý program pro děti všech věkových skupin.

 

Výcvik pokojného bojovníka, indiánská atmosféra, dobyvatelské výpravy, trénink bojových technik, práce s energií, poznávání sebe sama, týmová spolupráce, objevení skutečného světa, cesta do hloubky srdce, malba, tanec, divadlo, zážitky na celý život :-)

 

Rodič(dítě) - jóga, čakry, relaxace, léčení astmatu, taneční

a dynamické meditace, ženský a mužský kruh, cvičení zraku...

 

Chatový tábor mimo civilizaci, les, řeka,

skromné přírodní podmínky, bezmasá strava

 

 
Jak to probíhá v praxi?
Rodiče bydlí se svými dětmi na chatkách či pokojících a tam je taky každý večer najdou. :) To je jedna možnost. V případě přání se ale také mohou rodiče účastnit některých částí programu - jako asistenti, pozorovatelé i jako účastníci - stačí říct a, pokud to půjde, rádi vás zapojíme! 
Program dospělých a dětí se samozřejmě protíná i v dalších místech - nebudete od svého dítka izolováni, naopak, počítáme s rolí rodiče a zejména u mladších dětí i s převzetím odpovědnosti za dítě mimo dětský program. Jedná se o takovou vzájemnou výpomoc, kdy my garantujeme, že dítě bude mít o zábavu postaráno v průběhu Vašeho programu a vy, že si občas ráno a večer vyčistí zuby. Cokoliv mezi tím, je věc domluvy mezi instruktory a rodiči, ale zpravidla to vypadá tak, že mimo příjezdové a odjezdové dny, je dítě zapřaženo od rána až do večera.
Letos také nabízíme možnost své dítě poslat na tábor samotné - bez rodičů. V tomto případě přebíráme za dítě odpovědnost, čištění zubů nevyjímaje. :) Tato místa jsou ale z organizačních důvodů omezená, neváhejte tedy s přihlášením. Je také na vašem zvážení, zda dítě pobyt bez Vás zvládne. 

Dopoledne i odpoledne je program pro děti od 4 let ( může být i pro nadané 3 leté), a je o ně postaráno i odpoledne, pokud nejsou s rodiči. Všichni ( i starší) mají dopoledne arteterapii ("školu hrou"), ráno jógu, večer i sport a starší mají rozpravy.

Děti se mohou také zapojit do kurzů sebeléčení – léčí se astma, chronické respirační choroby, regenerace zraku (běžná krátko/dalekozrakost)

Více zde: https://ekojogacr.webnode.cz/
 
 
Cena:

děti do 10 let na týden 1400 Kč, na 2 týdny 2800 Kč
starší děti 2100 
Kč, na 2 týdny 4200 Kč

v případě 3 a více dětí... je možno domluvit množstevní slevu

(Cena pro dospělého, slevy pro členy a další informace k placení viz info k akcím v záložce seznam akcí 2019)

záloha 1000 Kč na 1 osobu na účet Č.S. 1907055389/0800 (zálohu zaslat do 14 dnů od podání přihlášky), zbytek platby na místě při nástupu. Lze zaplatit celé předem. 

VS = datum narození /8, KS= 0308.

 

Co tedy má mít dítě s sebou?
Nic speciálního, klasickou táborovou výbavu:
spacák, 
misku nebo ešus a lžíci
hygienické potřeby
oblečení do pohody i nepohody, včetně obuvi 
menší baťoh na výlety, láhev na pití
kapesné na případné jízdné a vstupné (100kč na týden)
baterku
případně léky 
 
Plus:
Bílé tričko na barvení
 
Dále bychom jménem instruktorů chtěli požádat rodiče, pokud mají doma předměty zbytečné, povalující se a místo zabírající, ze kterých by děti mohly mít užitek a radost, aby je přivezli. Velmi uvítáme pomoc ve formě materiálu, či drobných předmětů na závěrečný táborový "jarmark".
 

DO SRDCE JESENÍKŮ! Ale kudy?

 
Tábor v Bělé pod Pradědem je místem v jesenických kopcích, nebo tedy spíš pod nimi. Pod Pradědem (1492m), pod Šerákem (1351m), nebo taky pod Obřími skalami, poblíž města Jeseník (vzdálenost cca 7km).
 
Autem: Přesnou polohu vesnice Bělá po Pradědem snadno najdete na mapě, v samotné vesnici dojeďte až k zastávce Bělá pod Pradědem Obecní Úřad. Zde uvidíte hospodu U Cimbury, u hospody odbočte- buď do prava (směrem od Jeseníku), nebo do leva (směrem od Šumperku) a pokračujte po cestě asi dalších 400m do druhé odbočky vlevo - tedy, neodbočujte na louku (autem se tu nesmí), ale odbočte až na příští odbočce z kopečka směrem k táboru.Ten je hned po pravé straně, místa na parkování je dostatek.
 
Vlakem či autobusem: Potřebujete dojet do vesnice Bělá pod Pradědem, zastávka Domašov, Obecní Úřad. Jezdí sem autobusy z autobusového nádraží v Jeseníku, ze stanoviště 1, nebo 3. nebo také autobusy z Šumperka, ze stanoviště 13. Od zastávky Domašov, Obecní Úřad pak půjdete asi 300 m pěšky k táboru. Přejdete k hospodě Cimbura, u hospody se dáte po odbočce do leva. Po zhruba 200m se dáte po první odbočce do leva, tato odbočka vede po louce přímo k táboru, nikam z ní už neodbočujte a po 100m dorazíte k nám.
 

CHCI SE PŘIHLÁSIT!

Přihlašovat se na uvedeném mailu ekojogacr@seznam.cz, tel. 604 946 138.