NA TÁBOR! 

 

...a kam že to vlastně jedu?

My jsme tábor přírodní. Tábor s kadibudkami, u lesa, se studeným potokem, kde si děti staví hráze, ale také se sprchami, kde je skoro pořád teplá voda. Tábor, kde topíme v kamnech a nebo se zahřejeme v sauně či při práci a hrách. Tábor, kde se jí venku na karimatkách a jí se po vegetariánsku (a nebojte, náš kuchař to fakt umí vařit :). Tábor, kde se spí v dřevěných chatkách, ale bydlí se spíš tak nějak venku. 
 
Podrobnější informace o táboře a sdružení Ekojóga naleznete zde na stránkách v sekci Všeobecné
 
Co tedy má mít dítě s sebou?
Nic speciálního, klasickou táborovou výbavu:
spacák, 
misku nebo ešus a lžíci
hygienické potřeby
oblečení do pohody i nepohody, včetně obuvi 
menší baťoh na výlety, láhev na pití
kapesné na případné jízdné a vstupné (100kč na týden)
baterku
případně léky 
 
Plus:
Bílé tričko na barvení
 
Dále bychom jménem instruktorů chtěli požádat rodiče, pokud mají doma předměty zbytečné, povalující se a místo zabírající, ze kterých by děti mohly mít užitek a radost, aby je přivezli. Velmi uvítáme pomoc ve formě materiálu, či drobných předmětů na závěrečný táborový "jarmark".                                           
 
Cena:

1 800 Kč na jeden týden, na dva týdny 3 240 Kč

 

(Cena pro dospělého a slevy pro členy viz info k akcím v záložce seznam akcí 2018)

O čem to letos bude? O tom dle!

  S RODIČI I BEZ NICH (...a co to znamená?)

 
Pokud jste už koukali do jiných sekcí na našich stránkách, tak jste si všimli, že na táboře v Bělé pod Pradědem probíhají soustředění s jógou a meditací. V období 5.8. - 18.8. Jóga, tanec, skautský program dětí: Latha (Mgr. Habartová, Zlín), Šemík, Luděk, Ivo Halkoci (Brno), Swámí, Pavel Šulek (Rožnov) a poté 19. - 26. 8.  Angličtina s jógou pro děti i dospělé: Magda (Ing. Nemeškalová, Javorník), Šemík, rodilý mluvčí (Kanada) a kol.
Většina z našich účastníků jsou vždy rodiče s dětmi. Po táboře se nám od počátku tedy vyskytují bezprizorní dítka různého, zejména mladšího věku a je potřeba se i o ně postarat a nabídnout i jim něco zajímavého. Z této potřeby pak postupně začal krystalizovat plnohodnotný dětský program, který na druhé straně oživuje ten dospělý, neboť každé dítě umí přece si hrát lépe než rodič a tedy i meditovat...
Rodiče se tedy mohou věnovat sami sobě a děti mohou nerušeně v lese honit mumie a když mají chuť, mohou se zapojit do programu dospělých..
 
Jak to probíhá v praxi?
Rodiče bydlí se svými dětmi na chatkách či pokojících a tam je taky každý večer najdou. :) To je jedna možnost. V případě přání se ale také mohou rodiče účastnit některých částí programu - jako asistenti, pozorovatelé i jako účastníci - stačí říct a, pokud to půjde, rádi vás zapojíme! 
Program dospělých a dětí se samozřejmě protíná i v dalších místech - nebudete od svého dítka izolováni, naopak, počítáme s rolí rodiče a zejména u mladších dětí i s převzetím odpovědnosti za dítě mimo dětský program. Jedná se o takovou vzájemnou výpomoc, kdy my garantujeme, že dítě bude mít o zábavu postaráno v průběhu Vašeho programu a vy, že si občas ráno a večer vyčistí zuby. Cokoliv mezi tím, je věc domluvy mezi instruktory a rodiči, ale zpravidla to vypadá tak, že mimo příjezdové a odjezdové dny, je dítě zapřaženo od rána až do večera.
Letos také nabízíme možnost své dítě poslat na tábor samotné - bez rodičů. V tomto případě přebíráme za dítě odpovědnost, čištění zubů nevyjímaje. :) Tato místa jsou ale z organizačních důvodů omezená, neváhejte tedy s přihlášením. Je také na vašem zvážení, zda dítě pobyt bez Vás zvládne. 

Děti se mohou také zapojit do kurzů sebeléčení – léčí se astma, chronické respirační choroby, regenerace zraku (běžná krátko/dalekozrakost)

Více zde: https://ekojogacr.webnode.cz/

Věk dětí:

Program je navržený pro děti od 7 let. Pokud byste na táboře se svým dítětem zůstávali, může být i mladší, ale pod 7 let nemůžeme zaručit přiměřenost programu, alespoň co se týká prvních dvou turnusů, dále je to neomezeno.

 

DO SRDCE JESENÍKŮ! Ale kudy?

 
Tábor v Bělé pod Pradědem je místem v jesenických kopcích, nebo tedy spíš pod nimi. Pod Pradědem (1492m), pod Šerákem (1351m), nebo taky pod Obřími skalami, poblíž města Jeseník (vzdálenost cca 7km).
 
Autem: Přesnou polohu vesnice Bělá po Pradědem snadno najdete na mapě, v samotné vesnici dojeďte až k zastávce Bělá pod Pradědem Obecní Úřad. Zde uvidíte hospodu U Cimbury, u hospody odbočte- buď do prava (směrem od Jeseníku), nebo do leva (směrem od Šumperku) a pokračujte po cestě asi dalších 400m do druhé odbočky vlevo - tedy, neodbočujte na louku (autem se tu nesmí), ale odbočte až na příští odbočce z kopečka směrem k táboru.Ten je hned po pravé straně, místa na parkování je dostatek.
 
Vlakem či autobusem: Potřebujete dojet do vesnice Bělá pod Pradědem, zastávka Domašov, Obecní Úřad. Jezdí sem autobusy z autobusového nádraží v Jeseníku, ze stanoviště 1, nebo 3. nebo také autobusy z Šumperka, ze stanoviště 13. Od zastávky Domašov, Obecní Úřad pak půjdete asi 300 m pěšky k táboru. Přejdete k hospodě Cimbura, u hospody se dáte po odbočce do leva. Po zhruba 200m se dáte po první odbočce do leva, tato odbočka vede po louce přímo k táboru, nikam z ní už neodbočujte a po 100m dorazíte k nám.
 

CHCI SE PŘIHLÁSIT!

Přihlašovat dítě můžete na emailové adrese tabor-jeseniky@seznam.cz,
Jako rodič se můžete přihlásit na uvedeném mailu ekojogacr@seznam.cz, tel. 604 946 138.