Všeobecné informace

 

EKOJÓGA ČR je občanské sdružení, autentická nevládní nezisková organizace pro děti, mládež  i dospělé se zájmem o ekologickou a duchovní sebevýchovu, zdravotní cvičení a práci pro životní prostředí. Ceny jsou bezkonkurenčně nízké s ohledem na přírodní charakter programů a objektů a snahu vyjít vstříc dětem, členům a sociálně slabším i věrným příznivcům (sleva až 60%). Cena zahrnuje  vegetariánskou (ájurvédickou) stravu, ubytování i program, včetně programu pro děti. Tábor se pronajímá především rodičům s dětmi nebo dětem a mládeži, ostatní akce pro dospělé jsou brigády.


Všeobecné informace
EKOJÓGA ČR nabízí ekologům, církvím, brontosaurům, lyžařům, turistům, školám, klubům, sportovcům, oddílům jógy, tai-či, karate, skautům apod. levné ubytování v centru Jeseníků. Jedná se o chatový tábor v Bělé pod Pradědem  (6 km za Jeseníkem směrem na Šumperk).

A/ chatový tábor se nachází na klidném místě v obci Bělá pod Pradědem - Domašov a je vzdálen 500 m od autobusové zastávky „Obecní úřad" (600 m n. m). Hlavní budova - je zateplený srub s elektřinou a 3 kamny na dřevo, ve kterém je samoobslužná kuchyň, jídelna, malá tělocvična a 7 pokojů (pozor - rekonstrukce 5 z nich na 6). Kapacita srubu je 18 lůžek - 12 matrací, další rozšíření je možné při použití vlastních karimatek. Součástí tábora je 18 chatek s elektřinou. V každé chatce jsou 2 - 4 lůžka. Výhodou je možnost spát po 2 nebo sólo! Celková kapacita je 80 osob, lze pojmout i 100 osob (stany, klubovny). Dále je k dispozici nová zateplená 2 podlažní klubovna 9x6 m,  K táboru patří 2 umývárny s bojlery, nová sauna, 6x nová suchá WC. Venkovní kuchyně s přístřeškem a skladem včetně nádobí pro celodenní samoobslužné vaření (můžeme však poskytnout i kuchaře), dílna. Deky jen na doplnění - spacáky s sebou!!! Tábor je ideální pro školní výlety, školy v přírodě, dětské tábory, soustředění, atd. Děti rády využijí volejbalové hřiště (beach), fotbalový či basketbalový plácek, zahrají si stolní tenis a další. Tábor je v krásné přírodě, obklopen lesy, v klidu, s koupáním v tůních v pitné říčce s peřejemi. V zimě je vhodný pro běžkaře a sjezdaře, kteří to mají k nejbližším vlekům 10 minut jízdy (bus Filipovice). Nově přístavena kuchyně a 3 pokoje k hlavnímu srubu, prodloužení hlavního sálu na malou tělocvičnu (nutná rekonstrukce staré části srubu).


B/ okolí 

Turisté mohou poznat známá místa na Jesenicku: nejvyšší horu Moravy - Praděd, Chatu Jiřího na Šeráku, rozhlednu Zlatý Chlum, zámek v Javorníku a Velkých Losinách, Jeskyně Na Špičáku a Pomezí, zimní sjezdovky na Ramzové či Červenohorském sedle, Mechové jezírko na Rejvízu, balneopark v Priessnitzových léčebných lázních, kino, divadlo, wellnes Branná a jiné.

Plavci  mají  také možnost navštívit venkovní bazén v Jeseníku nebo vyhřívaný bazén v České Vsi (3 km z Jeseníkem) nebo v Priessnitzových lázních Jeseník, termální koupaliště ve Velkých Losinách, lomy na Žulovsku, Otmuchowská jezera v Polsku s písečnou pláží, která jsou cca 15 km od hranic atd.

C/ Ceny
Ceny akcí - 550 Kč os./den včetně stravy, ubytování a programu, soc. případy a studenti 10 - 26 let 400 Kč, děti 5 - 10 let a členové 250 Kč, do 5 ti let dle dohody, brigády zdarma .
Pronájem - ubytování Bělá: 120 Kč os./den + elektřina dle spotřeby. Při počtu účastníků nad 60 osob je cena 100 Kč os./den.

Za předání a převzetí chatového tábora je poplatek 300 Kč. Platí se 30% předem (při objednávce) , 70% 2 měsíce před velkou akcí ( trvající týden) nebo 2 týdny před malou akcí (víkend). Dětské oddíly a Oddíl mládeže do 30 let viz  vnitřní předpis. Ostatní bez noclehu 50 /den, stan 50 /den. 
 

D/ Instruktoři: viz záložka vedoucí akcí